Komunikat prasowy

Macierz Pure Storage //m10 po raz pierwszy w polskim sektorze publicznym

Warszawska firma Engave po raz pierwszy dostarczyła nowoczesne rozwiązanie pamięci masowych Pure Storage do spółki sektora publicznego – Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie.

MZA, decydując się na współpracę z firmą Engave, wybrały jedną z najnowocześniejszych technologii dostępnych na polskim rynku ‒ macierz FlashArray//m10 w generacji R2 z przestrzenią magazynową wielkości 10TB.

To historyczny krok, gdyż dotychczas żaden podmiot z polskiego sektora publicznego nie zdecydował się na takie rozwiązanie.

– W Polsce dopiero po roku udało nam się sprzedać pierwszą macierz Pure Storage – mówi prezes Engave, Dominik Żochowski – Pierwsze pytanie ze strony klientów zwykle brzmi: a gdzie to już działa? Teraz możemy podeprzeć się doświadczeniem. Mamy pierwsze wdrożenie w Polsce. Chciałbym nadmienić, że od kilku lat ponad 1,5 tys. klientów na całym świecie korzysta z technologii all-flash tego producenta i to z wielkim sukcesem. My natomiast do wszystkiego musimy dojrzeć.

Największą zaletą macierzy Pure Storage jest wysoka wydajność oraz niezawodność w obliczu pojedynczych awarii. Wszystkie macierze Pure Storage są wyposażone w zabezpieczenie, dzięki któremu użytkownik nie straci danych, ani nie będzie musiał ich odzyskiwać w razie zaistnienia problemu – dane są cały czas dostępne na macierzy.

Dodatkowo, macierze te utrzymują ponadprzeciętną wydajność, nawet pod bardzo dużym obciążeniem, bez konieczności wyłączania mechanizmów kompresji i deduplikacji – co jest znakiem firmowym producenta.

Pure Storage to amerykański producent innowacyjnych systemów pamięci masowych opartych całkowicie na pamięciach półprzewodnikowych typu Flash (AFA – All-Flash Arrays). Pure Storage ma prawie 2000 klientów na całym świecie i szybko rośnie, oferując produkty dobrze dopasowane do faktycznych potrzeb średnich i dużych organizacji. Bardzo wysoka wydajność macierzy Pure Storage FlashArray m20, m50 oraz m70 nawet pod bardzo dużym obciążeniem, wyróżnia na rynku tego producenta, co potwierdzają także klienci w Polsce.

Engave oferuje w Polsce systemy pamięci masowych AFA (All-Flash Array) firmy Pure Storage wraz z pełnym wsparciem technicznym pierwszego i drugiego poziomu oraz usługami serwisowymi. Klienci zyskują możliwość nabycia nie tylko innowacyjnych produktów, ale także niespotykane dotychczas w kraju warunki współpracy. Cena systemów Pure Storage obejmuje m.in. wymianę kontrolerów macierzy co trzy lata bez dodatkowych opłat, a także komplet oprogramowania opiewający na ich maksymalną pojemność. Pełną gamę produktów marki Pure Storage można przetestować w warszawskim laboratorium Engave Performance Lab.

O Engave

Engave dostarcza kompleksowe rozwiązania z dziedziny bezpieczeństwa, przechowywania danych oraz wirtualizacji, optymalizując koszty obsługi IT dla swoich klientów. Oferta firmy składa się z precyzyjnie wybranych, unikatowych technologii pochodzących od skrupulatnie dobranych dostawców oraz opracowanych przez własny dział badań i rozwoju.

Engave oferuje kompleksową obsługę: proponuje, prezentuje, testuje, wdraża i serwisuje rozwiązania. Jako jedyna w Polsce firma posiada w pełni wyposażone laboratorium rozwiązań infrastrukturalnych Engave Performance Lab.

drukuj