Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Były oficer wywiadu amerykańskiego dołącza do Rady Nadzorczej firmy Balabit

Balabit, wiodący dostawca rozwiązań do zarządzania uprzywilejowanym dostępem (Privileged Access Management) poinformował, że do Rady Nadzorczej firmy dołączył Ronald Moultrie – były Dyrektor ds. Operacji NSA i starszy menedżer w CIA. Wysoko wykwalifikowany ekspert cyberbezpieczeństwa pomoże w opracowaniu strategicznych inicjatyw służących rozwojowi firmy Balabit.

Ronald Moultrie dołącza do Rady Nadzorczej Balabitu w okresie wyjątkowego wzrostu zapotrzebowania na zaawansowane rozwiązania firmy służące do zarządzania uprzywilejowanym dostępem (Privileged Access Management), które umożliwiają organizacjom ochronę przez wewnętrznymi i zewnętrznymi intruzami.

Ronald Moultrie posiada ponad trzydziestoletnie udokumentowane doświadczenie w zarządzaniu oraz bezcenną wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa. Pełnił funkcje starszego managera w Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA), Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) i innych organizacjach w ramach Wspólnoty Wywiadów USA (Intelligence Community). W latach 2010-2015 prowadził, należącą do NSA, firmę SIGINT Enterprise, zatrudniającą ponad połowę siły roboczej NSA i dysponującą wielomiliardowymi rocznymi budżetami. W momencie przejścia na emeryturę pełnił funkcję Dyrektora ds. Operacji NSA.

Jest powszechnie uznawany za wizjonera zakresie cyberbezpieczeństwa i eksperta od strategicznego planowania oraz wdrażania działań w skali globalnej. Firma Balabit będzie korzystać z tej wiedzy, dalej udoskonalając strategie swoich produktów i plany rozwoju.

Bardzo doceniamy wnikliwość oraz umiejętności przywódcze Rona i z niecierpliwością oczekujemy na rozpoczęcie współpracy, ponieważ wprowadzamy na rynek nową generację wielokrotnie już nagradzanych rozwiązań Balabitu w zakresie bezpieczeństwa IT. – powiedział prezes i współzałożyciel firmy  Zoltán Györkő. – Ron posiada niezwykłą przenikliwość, która sprawdzana była w trudnych warunkach. Podczas pracy w amerykańskich agencjach wywiadowczych Ron musiał stawić czoła wielu wyzwaniom dotyczącym bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych. Dla nas będzie z pewnością również cennym wsparciem. – dodał Györkő.

Moultrie był pierwszym Afroamerykaninem w historii NSA, który odpowiedzialny był za jej działania prowadzone na całym świecie. Należy również do najbardziej utytułowanych oficerów agencji. Obecnie jest prezesem i CEO w firmie Oceanus Security Strategies, LCC – firmy konsultingowej oferującej klientom opracowanie strategii optymalizacji bezpieczeństwa i technologii.

 

O firmie Balabit

Balabit to wiodący dostawca rozwiązań do zarządzania uprzywilejowanym dostępem (Privileged Access Management – PAM) i centralnego zarządzania logami (Log Management), których celem jest minimalizacja ryzyka naruszenia danych spowodowanego nadużyciem kont uprzywilejowanych. 

Zintegrowane rozwiązanie PAM, opracowane przez Balabit, chroni organizacje w czasie rzeczywistym przed zagrożeniami wynikającymi z niewłaściwego wykorzystania kont wysokiego ryzyka i kont użytkowników uprzywilejowanych. Rozwiązanie umożliwia zarządzanie sesjami uprzywilejowanymi oraz analizę aktywności konta uprzywilejowanego. Dzięki temu pozwala zapobiegać, wykrywać i reagować na cyberataki dokonywane z wykorzystaniem konta użytkownika uprzywilejowanego, zarówno w przypadku zagrożenia z wewnątrz, jak i ataku z zewnątrz przy użyciu pozyskanych poświadczeń.

Dzięki integracji z już wdrożonymi w firmie systemami bezpieczeństwa, rozwiązanie PAM firmy Balabit pozwala na elastyczne podejście skoncentrowane na ludziach, które poprawia bezpieczeństwo IT i nie tworzy przy tym dodatkowych barier dla działalności biznesowej.

Balabit, założony w roku 2000, posiada 25 klientów z listy Fortune 100, wśród ponad miliona użytkowników korporacyjnych na całym świecie. Firma działa globalnie poprzez lokalne biura w całej Europie i Stanach Zjednoczonych oraz poprzez sieć firm partnerskich. 

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.balabit.com, na blogu oraz na profilach Twitter @balabit, LinkedIn i Facebook.

drukuj