Komunikat prasowy

Klient

Kontakt

Zyxel przedstawia serię przełączników klasy premium – dedykowaną do wdrożeń wymagających wysokiej przepustowości

Zyxel Communications prezentuje serię XGS4600, ulepszenie dostępnych do tej pory przełączników XGS4500. Seria XGS4600 to linia produktów klasy premium, obejmująca dwa 28-portowe zarządzalne przełączniki gigabitowe L3 z czterema slotami SFP+: XGS4600-32 oraz XGS4600-32F. Stakowalne i zarządzalne przełączniki warstwy 3 z opcją połączeń 10-gigabitowych pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości standardu 802.11ac.

Seria XGS4600.jpg

Zaprojektowane do wdrożeń wymagających wysokiej przepustowości

Technologia 802.11ac wpłynęła na zmianę sposobu obsługi dużej liczby urządzeń podłączanych do sieci firmowej. Wymagania powszechnie spotykane w hotelach, szkołach, małych i średnich firmach oraz w wielu innych miejscach obejmują strumienie multimedialne, VoIP i monitoring. To wszystko wraz z nieustanną komunikacją z wieloma użytkownikami z łatwością może przeciążyć sieć i obniżyć produktywność biznesową.

Seria stakowalnych przełączników XGS4600 w warstwie L3 wraz z opcją połączeń gigabitowych i czterema zintegrowanymi 10-gigabitowymi slotami SFP+ umożliwia połączenia o bardzo wysokiej wydajności. Cała seria obsługuje również dynamiczny routing, który ułatwia komunikację w różnych podsieciach i znacząco zwiększa zasięg sieci oraz jej niezawodność. Dzięki temu użytkownicy mogą radzić sobie ze skomplikowanymi operacjami biznesowymi.

Przyjazna instalacja dla inżynierów i integratorów systemów

Seria Zyxel XGS4600 posiada zaawansowane możliwości stakowania oraz dużą odporność na uszkodzenia i błędy w funkcjonowaniu sieci. Umożliwia fizyczne połączenie do czterech urządzeń poprzez jeden lub dwa 10-gigabitowe sloty i zarządzanie nimi tak, jakby były jednym przełącznikiem. Innowacyjna i elastyczna topologia stakująca w architekturze pierścienia „ring” gwarantuje w przypadku awarii jednego z połączeń szybkie wykrycie przez system alternatywnej komunikacji w stosie. Seria XGS4600 została zaprojektowana do obsługi redundantnego zasilania „active-standby” i umożliwia przełączenie na alternatywne źródło zasilania, gdy główne przestanie działać.

Nowoczesna konstrukcja sieciowa ułatwiająca zarządzanie i migrację danych

O szybkiej i bezbolesnej migracji sieciowej ze standardu IPv4 do najnowszej infrastruktury IPv6 myślą miliony oddziałów IT na całym świecie. Seria XGS4600 może być zarządzana poprzez CLI, które jest dostępne również w innych zarządzalnych przełącznikach marki Zyxel. W związku z dużym rozwojem systemu adresacji IP, aby móc obsługiwać coraz większą liczbę urządzeń sieciowych, seria XGS4600 zapewnia doskonałą ochronę najbardziej wymagających inwestycji, przygotowując je na najnowsze standardy sieciowe. Dodatkowo, zespół Zyxel zaimplementował bardzo intuicyjny graficzny interfejs użytkownika, dający możliwość zarządzania przełącznikiem z poziomu przeglądarki internetowej i zwiększający produktywność wykwalifikowanych administratorów sieciowych.

Jako doskonały sieciowy sprzymierzeniec, seria Zyxel XGS4600 nie tylko redukuje problemy związane z zarządzaniem, ale również obniża wskaźnik całkowitego kosztu posiadania (TCO) – komentuje Norbert Ogłoziński, Country Sales Manager – Współczesne urządzenia mobilne wykorzystują więcej przepustowości niż kiedykolwiek wcześniej, więc naturalnie w obszarach biznesowych, których dotyczy wysoka aktywność zużycia przepustowości, klienci często wybierają rozwiązania marki Zyxel.

Aktualnie serię XGS4600 tworzą dwa modele: XGS4600-32 oraz XGS4600-32F. Oba posiadają 28 portów gigabitowych, 4 sloty SFP+ i są zarządzane w warstwie L3.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.zyxel.com

Zyxel Communications

Zyxel Communications łączy ludzi od prawie 30 lat i od zawsze koncentruje się na innowacyjności i na klientach. Nasze możliwości adaptacji oraz innowacyjne technologie sieciowe czynią nas liderami komunikacji dla firm telekomunikacyjnych, dostawców usług, firm i użytkowników domowych.

  • 1500+ współpracowników na całym świecie
  • 100 milionów urządzeń łączących świat
  • Ponad 700,000 firm pracujących lepiej, dzięki produktom marki Zyxel
  • Obecność na 150 światowych rynkach
drukuj